HANNA FILOMEN MJÅVATN  PH/NO  1982

2020 Master in Fine Art - Performance, Scenekunst Akademiet, Østfold Universitet

2006 Bachelor Scenekunst, Kunsthøgskolen I Oslo KHIO 

Kommende prosjekte

2022   "Everything is not what is seems", Nitja kunst senter, Lillestrøm

2021,22 "Performance at zoom", Konstforeningar Sverige

2021,22 “Resiting Extinction”, Body Cartography 

2021  “Frantumaglia”, Runa Carlsen, Oslo Kunstforening 

2022  “Collection of Fluid Spaces” Body Cartography

 

Own projects/performances 

2020 sep “Transit”, med utøver Carl Aquilani, Oslo Jazzdans festival, Scenehuset Oslo

2020 Mai. “Shifting modes”, Rom for Dans, Norwegian Theatre Academy

2020 Mars “Paroparu”, Oslo Internasjonale Teaterfestival, Black box 

2019 Des “Inner Sampling”, Litteraturhuset, Fredrikstad 

2018 & 19 “Walking Light”, Gruppe Performance installasjon, Lysvandring Alnaelva

2019 Nov “Digg In”, Tekstlab Scratch Festival, Sentralen

    

        “Å hete Mary … egentlig” 

2019 Adopsjon i et barneperspektiv, Litteraturhuset, Oslo 

2018 TekstLab Scratch Festival - Dramatikkens Hus, UAPO - Bufter,

2017 Galleri Seilduken, Folkeuniversitetet, Tekstlab Prøverom- Dramatikkens hus,

2014 TekstLab prøverom, Hands Up - Cafeteatret 

2013 I CAB, Manilla Hotel, PH

        ”Egentlig …” med Julian Skar, Uma Feed Tjelta, Uma Isabelle Schancke, Daniel Rodrigo Nilsen, Shanti Brachmachari, Cecile Lindeman Steen

2015, 2016 TekstLab Scratch Festival - Dramatikkens Hus og Scenetekstivalen Hålogaland Teater ,

      

       ”Menneskedyret” med Katja Schia, Kristin Brathagen, Christine Vik Bratvold

2014 aug/sep Scenekunst Laboratoriet, Tou Scene 

        ”Sustainability” med Morad Azim

2013 Oslo kommune - Stratos, Sustainability seminar - Dansens Hus 


       ”My New York Rock ” med Katja Schia,

2011 -12 Clarence Space London og Dans 4 Oslo

Sound & performer in others prosjects

2018 Feb “Will Now Was/Walking light” Rina Rosenqvist List i Ljosi Seydisfur Lyd / Dramaturg 

2020 Mar &jun “Frantumaglia” Runa Carlsen, Prindsens hage 

Dramaturg in other prosjects

2019 apr,jun “Ecco” Lisa Bysheim, Kunsthall Bergen, Scenehuset Oslo 

2020 Mar/ jun “Frantumaglia” Runa Carlsen, Prindsens hage 

Koreograf in other prosjects

2018 /19 okt "Et bur uten gitter”, Kingwings break dance crew turne, Sentralen Røde Kors og DKS

2017 aug sept “As a tiger in the jungle”, Sverre Vaage, Bærum Kulturhus

 

Creating and performing in other prosjects

2019,20 okt “Elektrisk korps” Coda Festivalen, Høstutsillingen, Kunstnernes Hus

2017- 2020 “Occupy opera” Kristin Norderval, Den Norske Opera 

2019 Jul “Skogbunn” Lars Kjemphol Installasjon/ Performance, Hvitsten Salong  

         ”A song to …” Mia Habib 

2019 Utdrag fra a song to, Dansens Dager, Danseinformasjonen 

2018 L'étrange dance festival, Théâtre de la ville, Paris 

2017 Bastard, Trondheim 

2016 Ice Hot festival Dansehallerne,Tanz im August Hau 2, Berlin,Theatre Freiburg Freiburg

2015 BIT Garage, Bergen, Dansens Hus Oslo 

 

        “Attack – Decay-Sustain-Release” Erikk Mckenzie 

2018 Tekstlab Scratch Festival Sentralen ,Tou Scene, Stavanger KunstHall

2017 Coda Festivalen, Global Music Festival, Mørkerommet - Avant Garden Trondheim,  Dansearena Nord, Hammerfest og Rom for Dans Oslo 

2016 Mind the Gap, Scenehuset 

      ”Be like water” &"Heat", Kari Hoaas

2017Mediterranien Dance Center    Kroatia

2015 Vit Lycke SE 

2014 Scenehuset

       “Grønland – Makedonien” Marte Aas

2016/17 Okt – Jan en del av “Utopia Bærum” Henie Onstad kunstsenter

 

       ”Det usagte de uhørte” Shanti Brahmachari 

2015 -16 TekstLab Scratch Festival, Dramatikkens Hus Scenetekstival, Hålogaland Teater

2013-14 “Vinduer”, Veronica Salinas Tekstlab, Dramatikkens Hus

2013 “Gilgamesh & Enkido”, Alireza Djabbary Tekstlab Scratch Festival  

     

       “Beatnaga II galgga gulgii geahccaht” Elle Sofe Henriksen 

2014 Aerowaves, Norrlans Operaen, Stamsund Teater, Festival,Teater NOR

2013 Steinbrudd Uka, Grimstad 

2011 Vårslepp Dansens Hus, Inari Skole - Utsjoki Kultursal - Kautokeino kulturhus  Budapest Dance Festival Merlin Theatre,     Vinterlysfestival,Nordland Teater  Nordlysfestival Hålogaland Teater 

2010 Kanon dance center, St.Petersburg, Khio Master eksamens Dansens Hus

        ”Roadkills” Cecilie Løveid,

2011-2012   Den Kulturelle Skolesekken, Akershus Teater

 

        ”Sne”, Odd J. Fritzøe,

2009-10 Mar Bølgen kulturhus, Bærum Kulturhus 

 

         ”Integr_it?”, Leonard Rosenvinge Jackson,

2008-09 Jun, Riksteatret og Derby theatre, UK

 

2007 Mai - Nov “Dansefeber“ Edderkoppen teater, Riksteatret, TV Norge 

2007 jan - apr “Dansefeber” , Vinner av ( Dansefeber / So You Think You Can Dance SYTYCD) TV Norge

Annet 

2017 Diverse Stipend, Norsk kulturråd   

2014 ForprosjektstøtteNorsk Kulturråd 

2013 Diversestipend, Norsk Kulturråd 

2010 Videreutdanningsstipend,FFUK 

2014 - I dag Årlig Workshop i Menneskedyret ( egen praksis ) 

2013 - I dag Veileder og styremedlem i Dans 5 

2013 - I dag Kunstner og veileder i Tekstlab, unge stemmer, Inkubator, Interakt, Scratch, Hangout

2016   Dansefot workshop-holder 

2015   Dommer - eksperimental battle, Codahaus, Coda Festivalen 

2011 - 14 stipend av Jiri Porkny, Kidd Pivot ,Medhi Walerski Ndt 

 og Erika Silgoner Spellbound Dance Company IT, Mediterraneo dance festival